Najprostszym sposobem na odzyskanie pieniędzy z OC po wypadku jest sprzedaż szkody. Można wtedy dużo więcej na tym zyskać, niż w sytuacji, gdybyśmy zdecydowali się na odszkodowanie bezpośrednio od firmy ubezpieczeniowej.

Warto podkreślić, że taka usługa jest skierowana również dla osób, które już otrzymały odszkodowanie w ramach OC. Wystarczy tylko przekazać odpowiedniej kancelarii prawa do zaniżonej części odszkodowania, a taka firma wypłaci ustalona kwotę. Z usługi można skorzystać nawet po 3 latach od wypadku. Transakcja przeprowadzana jest szybko i bez zbędnych formalności. Zdecydowanie, taka sytuacja każdemu się spodoba i odpowiednio przypadnie do gustu.

Korzyści z odkupienia odszkodowania

Tego typu metoda jest legalna i bezpieczna w 100%. Możemy być pewni, że nie stracimy nic z sumy odszkodowania, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z niej. Ponadto, usługa nie jest związana z żadnymi dodatkowymi kosztami. Nie trzeba również samodzielnie chodzić po sądach, aby otrzymać pieniądze, które faktycznie się nam należą. Należy jasno podkreślić, że skorzystanie z takiej usługi nie ma wpływu na podpisaną umowę ubezpieczeniową.

Jak do działa?

Przede wszystkim, musimy skontaktować się z odpowiednią firmą, która takie usługi oferuje. Należy dostarczyć do siedziby firmy kosztorys szkody oraz decyzję o przyznaniu ubezpieczenia. Każdy przypadek jest analizowany indywidualnie. Gdy wszystko będzie w porządku, dojdzie do podpisania umowy w dostosowanym do potrzeb klienta miejscu i czasie. Ustalona kwota zostaje wypłacona od ręki.

Odkup a formy sądowe

Odkup:

Natychmiast otrzymujemy gotówkę

Wyższa kwota niż za ubezpieczenie

Sprawa kończy się w momencie podpisania umowy

Brak ryzyka po stronie klienta

Koszty i ryzyko prowadzenia sprawy są po stronie firmy oferującej dochodzenie odszkodowań

Likwidacja bez wkładu własnego

Klient nie uczestniczy finansowo w całej sprawie

Nie ma gwarancji, że uda wygrać się w sądzie

Wyższe odszkodowanie, niż gdy zdecydujemy się na odkup. Koszty postępowania sądowego są po stronie firmy oferującej dochodzenie odszkodowań

Rozliczenie następuje po zamknięciu sprawy

Długi czas oczekiwania na zakończenie sprawy

Likwidacja z wkładem własnym

Finansowe uczestniczenie klienta w sprawie. Ma możliwość uzyskania wysokiego odszkodowania

Nie ma gwarancji, że uda wygrać się w sądzie

Koszty procesu ponosi klient

Pieniądze klient otrzymuje po zakończeniu sprawy sądowej

Długi czas oczekiwania na zakończenie sprawy

Wymagane dokumenty

Dokumenty, jakie musimy dostarczyć do firmy oferującej dochodzenie odszkodowań, to kosztorys szkody oraz decyzja o przyznaniu odszkodowania.